TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

HAKEM VE ANTRENÖR İHYA VİZE SEMİNERİ - 2017

HAKEM VE ANTRENÖR İHYA VİZE SEMİNERİ - 2017

Yayınlanma Tarihi: 5 Temmuz 2017 17:30

HAKEM VE ANTRENÖR İHYA VİZE SEMİNERİ - 2017

HAKEM VE ANTRENÖR İHYA VİZE SEMİNERİ

Bilindiği gibi Federasyonumuz hey yıl sezon içinde yapılacak faaliyetlerde görev yapacak antrenör ve hakemlik yapacaklara Eğitim ve Altyapı programı kapsamında seminer verilmekte ve vize alanlar;bekleme sürelerine göre yıl içinde terfilere ve yükselme kurslarına katılabilmektedirler.
 
Dolayısıyla yapılan incelemede Federasyonumuzun kuruluşundan bu yana binlerce antrenör ve hakem’in seminer ve vizelere katılamadığından;pasif duruma düştüğü, terfi/yükselme kurs/sınavlarına katılamadıkları anlaşılmıştır.

Bu nedenle Federasyonumuzca bir çalışma yapılarak;mevcut hakem ve antrenörlere yönelik eğitim, ihya vizesi yapma kararı almıştır.
 
Muaythai branşının kuruluşlundan bu yana hakem veya antrenörlük kurslarına katılmış ancak vize seminerlerine katılamadığından pasif durumda olan tüm antrenör ve hakemler sadece yerel faaliyetlerde görev almak koşulu ile İl Müdürlükleri veya İl Temsilciliklerine müracaat ederek eğitim ihya vizelerine katılabilecektir.

İhya vizesi alanlar;bu yıl (2017) sadece yerel faaliyetlerde olacak şekilde;spor kulüplerinde, özel spor salonlarında, bulundukları;Gençlik Hizmetleri ve Spor İl/İlçe Müdürlükleri, Halk Eğitim Merkezi Modül programlarında, illerinde yerel resmi ve özel faaliyetlerde, görev alabilir, khan sınavlarında komisyonunda yer alabilir, terfi için kurs/sınavlara katılabilecekler.
 
Antrenörlere İhya Vize seminerleri;Bir günügeçmeyecek şekilde;Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri, İl Temsilciliklerimiz, Tertip Kurulu kararıyla ilde bulunan vizeli en yüksek dereceli antrenörler bünyesine belirlenen tarihte, Muaythai, Teknik-Taktik, Özel Antrenman bilgisi, Spor Sağlık ve Sporda Sakatlıkların önlenmesi, Doping ve önlenmesi, bilgisi dersleri özet olarak verilecektir.
 
Hakem İhya Vize Seminerinde;Bir günügeçmeyecek şekilde;Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri, İl Temsilciliklerimiz, İl Hakem Kurulu kararı ilde bulunan en yüksek dereceli hakemler bünyesinde belirlenen tarihte;Talimatlarındaki yapılan değişiklikler, İFMA-Muaythai Hakemliği genel bilgileri, WMC-Muaythai Hakemliği genel bilgileri, Genel- Oyun Kuralları, Muaythai Müsabaka yönetmeliği, İFMA-WMC Muaythai Desisyon Doldurma Anlatımı, Muaythai saymalar, ikaz ve cezalandırmalar, sistem, Yönetim, Organizasyon Bilgisi dersleri özet olarak verilecektir.
          
Katılım Şartları: 
1-İhya Vize Seminer ücreti ödendiğine dair belge, makbuz/dekont,
2-Federasyon tarafından düzenlenmiş katılım formu. www.muaythai.gov.tr alınabilir.
 
Hakem İhya Seminer Vize ücreti;100,00 TL
Antrenör İhya Semineri Vize ücreti;250.00 TL
 
Federasyon Hesap No:
Türkiye Garanti Bankası Anafartalar Şubesi-Ankara
Özel Gelirler IBAN Hesabı :
TR98 0006 2000 7110 0006 2990 44
 
 
İhya vize seminerine katılmak isteyen;Muvazzaf/Görevi devam eden Askerler, Polisler ile Gazi unvanı almış Muaythai Antrenör/Hakemler belgelemeleri halinde vize ücretinden muaf tutulabilir.
 
Engelli hakemler;ihya ve Seminer ücretinden ve vizeden muaftırlar, göreve çağrıldıkları müsabakalar öncesi gerekli bilgi ve dokümanlara ilgili hakem kurullarınca temin edilerek engelli hakemlerin gelişimleri sağlanacaktır.

İhya seminerlerine katılanlar her yılın sezonu için Aralık veya Ocak’ta yapılacak yıllık vize seminerine katılmakla yükümlüdürler, İhya semineri sonrası İl Temsilciliklerinden alınan listeler, Federasyonca tasdik edilerek İl Müdürlüklerine gönderilecek ve faal hale gelen antrenör ve hakem listeleri federasyon web sitesinde ilan edilecektir.

İlgililere duyurulur.

  Etiket : ,

  • MUSABAKA
  • SEMİNER
  • GENEL
  KÖŞE YAZARLARI

  ÇOK OKUNAN HABERLER

  DATMEDYA
  loader