TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

Önemli Duyuru - Grup Müsabakaları

Önemli Duyuru - Grup Müsabakaları

Yayınlanma Tarihi: 25 Ağustos 2017 16:30

Yayınlanma Tarihi : 25.08.2017 - 16:29:23
Federasyonumuzun 2018 yılı faaliyet programı içerisinde yapılacak Büyükler ve Gençler Türkiye şampiyonasına yönelik 2017 yılı içerisinde aşağıda programı belirtilen grup müsabakaları organize edilecektir.

A) Grup müsabakaları :
a) Büyükler ve Gençler Kategorilerinde yapılacak Doğu ve Batı Grup müsabakalarına katılacak illerimizde herhangi bir kontenjan sınırlaması yoktur.

b) Ankara, İstanbul ve İzmir İllerimiz Büyükler ve Gençler Kategorilerinde grup müsabakalarına girmeyecekler, bu illerimiz kendi bünyelerinde seçme müsabakaları yaparak her sıklette en fazla 4 sporcu ile Türkiye Şampiyonalarına katılacaklardır.

c) Federasyonca kendilerine verilen kontenjanı tespit edebilmek amacıyla İl Müdürlüklerince ilgili faaliyetler için İl Seçmeleri yapılacaktır. Seçme yapmadan liste hazırlayan il ile ilgili herhangi bir tespit veya yarışmanın yapılmadığını kanıtlayan bir şikayet olması durumunda sorumluluk İl Temsilcisine ait olacak ve gerekli yasal işlem yapılacaktır.

İllerde yapılacak seçme müsabakaları ile ilgili tüm sorumluluk il temsilcilerine ait olacaktır.

d)  Büyükler ve Gençler Doğu Grubuna katılacak iller: Adana, Adıyaman, Ağrı, Amasya, Ardahan, Artvin, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, G.Antep, Giresun, Gümüşhane, Hatay, Hakkari, Iğdır, K.Maraş, Kars, Kayseri, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Ordu, Osmaniye, Rize, Siirt, Sinop, Sivas, Ş.Urfa, Şırnak, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van.

e) Büyükler ve Gençler Batı Grubuna katılacak iller: Afyon, Aydın, Aksaray, Antalya, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Eskişehir, Isparta, Mersin, Karaman, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Yozgat, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Zonguldak.

B)  Büyükler ve Gençler Türkiye Şampiyonaları :

a) Büyükler ve Gençler Kategorilerinde yapılacak Doğu ve Batı Gruplar müsabakalarında sıkletlerinde ilk oniki dereceye giren sporcular,

b) Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde yapılacak seçme müsabakalarında sıkletlerinde ilk dört dereceye giren sporcular,

c) Federasyonumuz 2016-2017 yılları faaliyet programında yer alan Avrupa ve Dünya şampiyonalarına katılan ve yaşları tutan Milli Sporcularımız Büyükler ve Gençler Türkiye Şampiyonalarına direkt katılabileceklerdir.

d) Silahlı Kuvvetler mensupları, Polis Akademisi ve Koleji (İl Emniyet Müd.spor Kulübleri hariç) il seçmeleri veya Grup Müsabakalarına girmeden resmi yazılarıyla  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri listelerine isimlerini yazdırmak suretiyle doğrudan Türkiye Şampiyonalarına sadece 1 takımla katılabileceklerdir.

C) Yaş gurubu ve kuşak derecesi    

a)     Büyük Erkek ve Bayanlar : En az Kırmızı Siyah (1.Gıp) ve daha üst kuşağa sahip 2001  ve daha aşağı doğum tarihli sporcular

b)     Genç Erkek ve Bayanlar : En az Kırmızı Siyah (1.Gıp) ve daha yukarı kuşak derecesine sahip  2001 – 2002 ve 2003 doğum tarihli sporcular

Müsabakalar Ekim ve Kasım 2017 aylarında yapılacak olup;  yer ve tarihleri duyurulacaktır. 

  Etiket : ,

  • MUSABAKA
  • SEMİNER
  • GENEL
  KÖŞE YAZARLARI

  ÇOK OKUNAN HABERLER

  DATMEDYA
  loader