TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

Spor Toto Türkiye Boks Ligi 5. Hafta Malatya Müsabakalar

Spor Toto Türkiye Boks Ligi 5. Hafta Malatya Müsabakalar

Yayınlanma Tarihi: 18 Mayıs 2018 04:30

Spor Toto Türkiye Boks Ligi 5. Hafta Malatya Müsabakalar

 Spor Toto Türkiye Boks Ligi heyecanı Malatya'da yapılan 5. Hafta Müsabakaları ile devam etti...

08-09 Nisan 2018 tarihlerinde Malatya Atatürk Spor Salonunda yapılan müsabakalar yoğun çekişmelere sahne olurken, izleyenlere büyük keyif ve heyecan yarattı...Müsabakaların ilk gününde ringe çıkan Beşiktaş JK, Erzurum Gençlik  rakiplerini mağlup ederek üç puanı hanelerine yazdıran taraf olurlarken, Kayseri Birlik Gençlik ile Mersin Meski Spor Kulübü arasında oynanan müsabakayı Kayseri Gençlik 5-3'lük skor ile galip gelerek Spor Toto Türkiye Boks Liginde ilk galibiyetini alarak üç puana sahip oldu...ilk gün müsabakaları sonrası takımlar Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi Belediyesi, Akçadağ Belediyesi , Malatya Gençlik Konseyi ve Malatya Kimya Mühendisleri Odası'nın  ortaklaşa organizasyonu ile Maltaya'nın tarihi ve kültürel mirasına ziyaret ettiler. İkinci gün müsabakalarında ise Fenerbahçe SK ve Ankara Sağlık Spor kulüpleri yaptıkları müsabakalardan galip gelirlerken, evsahibi Maltaya Turgut Özal Boks Kulübü ile Ankara Aski Spor Kulübü arasında oynan müsabakada taraflar ringten 4-4'lük skorla berabare ayrılarak birer puanı hanelerine yazdırdılar. Malatya Turgut Özal Boks Spor Kulübü bu skorla ligdeki ilk puanını almış oldu.

Federasyon Başkanı Eyüp Gözgeç, müsabakalarda takımların göstermiş olduğu centilmenlik ve mücadeleden dolayı kulüplere teşekkür ederken; " Spor Toto Türkiye Boks Ligine olan ilginin gün geçtikçe arttığını, Boks sporuna desteklerini yoğun bir şekilde hissettiren Malatyalılara ve misafirperverliğinden dolayı başta Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çakır Beye , Battalgazi Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan Beye, Akçadağ Belediye Başkanı Sayın Ali Kazgan Beye ve Malatya Gençlik Konseyi Başkanı aynı zamanda Lig Yürütme Kurulu Üyesi Ahmet Baydüz ile Malatya Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Murat Ali Tutar Bey'e emekleri ve destekleri için Boks camiası adına teşekkür etti.

Spor Toto Türkiye Boks Ligi 6. Haftası 21-22 Nisan 2018 tarihlerinde Samsun'un ev sahipliğinde, Atatürk Spor Salonunda yapılacak....

  Etiket : ,

  • MUSABAKA
  • SEMİNER
  • GENEL
  KÖŞE YAZARLARI

  ÇOK OKUNAN HABERLER

  DATMEDYA
  loader