TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

Taekwondocularımızdan Hollanda'da Tepki

Taekwondocularımızdan Hollanda'da Tepki

Yayınlanma Tarihi: 17 Mart 2017 12:24

Yayınlanma Tarihi : 12.03.2017 - 20:05:19
Hollanda Açık Taekwondo Turnuvası için bu ülkede bulunan Türkiye Taekwondo Milli Takımı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya karşı yapılan saygısızlığa tepki gösterdi.

Hollanda tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya karşı yapılan siyasi nezaketsizliğe Türkiye cephesinde tepkiler dinmek bilmiyor. Hollanda Açık Taekwondo Turnuvası için Eindhoven kentinde bulunan Taekwondo Milli Takımı da, yaşanan gelişmelerin yakınında bulunuyor.

Olayların yaşandığı Rotterdam’a en yakın yerlerden olan Eindhoven’da düzenlenen turnuvaya katılan Milli Takım kafilesi yaşanan olayların üzüntüsünü yaşıyor. Federasyon Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, başkanlığında 52 kişilik kafileyle Hollanda’da bulunan milli takım kafilesi, maçların oynandığı salonun önünde,  “Hollanda’nın Sayın Bakanımıza yaptığı nezaketsizliği şiddetle kınıyoruz.” yazılı pankart açarak tepkilerini ortaya koydu. Başkan Şahin, Hollandalı yetkililerle yaptığı bire bir görüşmelerde de yaşanan olayların büyük bir nezaketsizlik örneği olduğunu ve kabul edilemez olduğunu belirtti.

Başkan Şahin, konudan büyük üzüntü duyduklarını ifade ederek, “Hollanda’nın Sayın Bakanımıza dolayısıyla ülkemize karşı takındığı bu tutum kabul edilemez. Sürekli insan haklarından dem vuran bir ülkenin bu davranışı abesle iştigaldir. Batı, gerçek yüzünü son birkaç gündür çok açık ortaya koymuştur. Yaşanan gelişmeler Avrupa demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Ülkemiz için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Sporcularımız, burada elde ettikleri başarılarla sportif anlamda Avrupa’ya gerekli cevabı veriyorlar.” ifadelerini kullandı.

Hollanda’da 12 Madalya Kazandık

Türkiye Taekwondo Milli Takımı, Hollanda Açık Taekwondo Turnuvası’nda 6’sı altın 12 madalya kazandı.

Hollanda’nın Eindhoven kentinde düzenlenen ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na puan veren turnuvada 53 ülkeden 1212 sporcu mücadele etti.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin yönetimindeki Türkiye Taekwondo Milli Takımı, 19’u erkek ve 13’ü bayan olmak üzere toplam 32 sporcu ile katıldığı turnuvada; 6 altın, 2 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 12 madalya kazandı.

Turnuvada, bayanlar 46 kiloda Rukiye Yıldırım, 49 kiloda Merve Dinçel, 53 kiloda Durdane Altunel, +73 kiloda Nafia Kuş, erkekler 80 kiloda Yunus Sarı ve genç erkekler +78 kiloda Emre Kutalmış Ateşli altın madalya kazandı. Erkekler 80 kiloda Hasan Can Lazoğlu ve 87 kiloda Serdar Yüksel’in gümüş madalyanın sahibi olduğu turnuvada, 58 kiloda Mertcan Dolmacı, 63 kiloda Hakan Reçber ve Ferhat Can Kavurat ile +87 kiloda Sabit Buğrahan Karakaş, ülkemize bronz madalya getiren isimler oldu.  Etiket : ,

  • MUSABAKA
  • SEMİNER
  • GENEL
  KÖŞE YAZARLARI

  ÇOK OKUNAN HABERLER

  DATMEDYA
  loader