TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

TÜRKİYE BOKS FEDERASYONU’NDAN ASKERLERE ‘AFRİN’ ZİYARETİ!

TÜRKİYE BOKS FEDERASYONU’NDAN ASKERLERE ‘AFRİN’ ZİYARETİ!

Yayınlanma Tarihi: 25 Ocak 2018 22:00

TÜRKİYE BOKS FEDERASYONU’NDAN ASKERLERE ‘AFRİN’ ZİYARETİ!

Türkiye Boks Federasyonu kadın takımından çok sayıda sporcu, antrenör ve boks hakemi, Nevşehir’deki Askerlik Şubesi önüne gelerek askerlere Afrin harekatı kapsamında moral ziyaretinde bulundu. (Sinan Korkmazer / DHA ÖZEL HABER)Boks Federasyonu Organizasyonlar Sorumlusu İsmail Nazlı, sporcu, antrenör ve hakemler, Nevşehir’de gerçekleştirilen boks müsabakaları öncesi spor salonu önünden askerlik şubesine kadar ellerinde Türk bayraklarıyla 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'En büyük asker bizim asker' sloganları ile yürüyüp, Afrin operasyonuna destek verdi.

“Askerlerimiz sayesinde bizler buradayız”

Askerlik Şubesi Başkan Vekili Astsubay Kıdemli Başçavuş Serkan Yalçın tarafından karşılanan grup, askerlik şubesi önünde bir süre ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganı attı.Boks Federasyonu Organizasyonlar Sorumlusu İsmail Nazlı, güvenlik güçlerinin yoğun çabaları ve fedakar çalışmaları neticesinde hayatın normal bir şekilde akmaya devam ettiğini belirterek, “Ülkemizin dört bir yanında kendi hayatlarından fedakarlıkta bulunup, bizlerin normal yaşantısına devam etmesi için çalışan güvenlik güçlerimizin her zaman yanındayız. Bugün de burada Afrin’de ülkemizin bekası için canını vermeye hazır olan askerlerimize destek amaçlı toplandık. Bizler bugün buradayız ama hepimizin aklı, kalbi Afrin’de." dedi.

“Vatan için gerekirse asker olmaya hazırız”

Boksör Mizgin Bayrı ise “Buradan Afrin'deki askerlerimize Allah'tan sağlık ve güç diliyorum. Gerekirse biz de kadınlar olarak orası için savaşırız, yardım ederiz. Bir asker adayı olabiliriz, kendimize güveniyoruz. Vatan için gerekirse asker olmaya hazırız.” ifadesini kullandı.“Sizlerle daha güçlüyüz”

Askerlik Şubesi Başkan Vekili Astsubay Kıdemli Başçavuş Serkan Yalçın da “Türkiye Boks Federasyonu'na teşekkürlerimizi iletiyoruz. Silah arkadaşlarımız bu güzel dileklerinizi mutlaka basın aracılığıyla duyacaktır. Sizlerle güçlüyüz, sizlerle kuvvetliyiz. Her zaman Türk halkının desteğini yüreğimizde hissediyoruz." şeklinde konuştu.

Grup, başta Afrin şehitleri olmak üzere tüm şehitler için Fatiha okuyarak şubeden ayrıldı.

  Etiket : ,

  • MUSABAKA
  • SEMİNER
  • GENEL
  KÖŞE YAZARLARI

  ÇOK OKUNAN HABERLER

  DATMEDYA
  loader