TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

UKRAYNA'DAN 5 MADALYA İLE DÖNDÜK!

UKRAYNA'DAN 5 MADALYA İLE DÖNDÜK!

Yayınlanma Tarihi: 23 Nisan 2017 12:00

UKRAYNA'DAN 5 MADALYA İLE DÖNDÜK!

Ukrayna’nın Kherson kentinde düzenlenen Nikolai Manger Memorial Uluslararası Boks Turnuvası’nda millilerimiz 1 altın, 3 gümüş, 1 bronz kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

17-23 Nisan tarihlerinde düzenlenen organizasyonda ülkemizi Tolgahan Öztürk (49 kg), Ömer Koç (52 kg), Selçuk Eker (56 kg), Hakan Doğan (60 kg), Volkan Gökçek (64 kg), Önder Şipal (69 kg), İhsan Erdoğan (75 kg), Burak Aksın (91 kg), Eren Uzun (+91 kg) temsil etti.


Farklı ülkelerden çok sayıda sporcunun katılığı şampiyonada 56 kg milli sporcumuz Selçuk Eker altın madalyanın sahibi olurken, 64 kg'de Volkan Gökçek, 75 kg'de İhsan Erdoğan ve 91 kg'de Burak Aksın gümüş madalya kazandı. 49 kg temsilcimiz Tolgahan Öztürk ise organizasyonu 3. olarak tamamladı ve bronz madalyanın sahibi oldu.  

Türkiye Boks Federasyonu Başkan Eyüp Gözgeç, şampiyonada ter döken tüm sporcuları tebrik ederek, "Bu tür uluslararası organizasyonlarda gelen madalyalar bize hem moral oluyor hem de yol haritamızın doğruluğu konusunda fikir veriyor. Hedefimiz 2020 Olimpiyatları, bu hedef doğrultusunda çalışmalarımız devam edecek" dedi.


  Etiket : ,

  • MUSABAKA
  • SEMİNER
  • GENEL
  KÖŞE YAZARLARI

  ÇOK OKUNAN HABERLER

  DATMEDYA
  loader