TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

BALKAN ŞAMPİYONASI’NDA 26 MADALYA

BALKAN ŞAMPİYONASI’NDA 26 MADALYA

Yayınlanma Tarihi: 3 Aralık 2018 10:30

Balkan Karate Federasyonu’nun düzenlediği 16. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Balkan Karate Şampiyonası, 30 Kasım - 1 Aralık tarihleri arasında Hırvatistan’ın Dubrovnik kentinde düzenlendi. 12 ülkeden 843 karatecinin mücadele ettiği Balkan Şampiyonası’nda Karate Milli Takımımız, 46 sporcuyla ülkemizi temsil etti. 

Ümit, genç ve 21 yaş altı kategorilerinde düzenlenen Balkan Şampiyonası’na Türkiye’nin yanı sıra Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Kıbrıs Rum Kesimi, Makedonya, Kosova, Karadağ, Romanya, Hırvatistan, Sırbistan ve Slovenya olmak üzere 12 ülke katılım gösterdi.

Dubrovnik kentindeki organizasyonda Türk karateciler, kazandıkları 10 altın, 5 gümüş ve 11 bronz madalya ile genel klasmanda ikinci sırada yer aldı.

Türkiye Karate Federasyonu’nun yanı sıra Balkan Karate Federasyonu Başkanı da olan Esat Delihasan, Hırvatistan’da düzenlenen Balkan Şampiyonası’na katılımın yüksek olduğunu ve karatenin Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları programına girmesinin ardından artan müsabaka kalitesinin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Türk karatecilerin performansına da değinen Başkan Esat Delihasan, “Her zaman söylediğimiz gibi gençler, geleceğimizin teminatıdır. Ne kadar güçlü bir altyapınız olursa, geleceğe de umutla ve güçlü bir şekilde bakabilirsiniz. Altyapıya verdiğimiz önem neticesinde bir kez daha gururlandığımızı söylemeliyim. Madalya kazananlar kadar mücadele eden tüm sporcularımızın performansları, genel anlamda bizleri mutlu etti. Bu heveslerinin, heyecanlarının artarak güçlü bir şekilde devam edeceğini görmek, gurur verici. Ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak ve İstikal Marşımızı dinletmek için verdikleri mücadeleden dolayı mutluyuz. Hepsiyle gurur duyuyoruz. Onları bugünlere getiren başta aileleri ve kulüpleri olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. 

 


    Etiket : ,

    DATMEDYA
    loader