TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

KARATENİN SULTANLARI 'YILIN SPOR FOTOĞRAFI' SEÇİLDİ

KARATENİN SULTANLARI 'YILIN SPOR FOTOĞRAFI' SEÇİLDİ

Yayınlanma Tarihi: 2 Ocak 2019 11:00

Ülkemizin ve dünyanın en önemli haber ajansları arasında yer alan Anadolu Ajansı'nın (AA) "Yılın Fotoğrafları" oylaması sonuçlandı.

Anadolu Ajansı foto muhabirleri tarafından çekilen, Türkiye'nin yanı sıra dünyanın farklı coğrafyalarından haber, yaşam ve spor kategorilerinde toplam 49 karenin yer aldığı "Yılın Fotoğrafları" oylamasına 223 bin kişi katıldı.

Aralık ayı boyunca devam eden oylamada, Haber kategorisinde Özkan Bilgin’in "Mehmetçik’ten ilk iftar", Yaşam'da İlhami Çetin’in "Ali dede ve kedisi", Spor kategorisinde ise Burak Akbulut’un "Karatenin Sultanları" fotoğrafları birinci oldu.

"Karatenin Sultanları", İspanya'daki 24. Dünya Karate Şampiyonası'nda AA Madrid Foto Muhabiri Burak Akbulut tarafından çekildi. Üst üste ikinci dünya üçüncülüğünü kazanan kadın kata milli takımımızın üyeleri Rabia Küsmüş ve Dilara Eltemur'un yer aldığı fotoğraf, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye kadar devlet kadememizdeki birçok önemli ismin spor kategorisindeki tercihi oldu.

 

    Etiket : ,

    DATMEDYA
    loader