TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

Siirt’te İftar, Diyarbakır’da Sahur

Siirt’te İftar, Diyarbakır’da Sahur

Yayınlanma Tarihi: 5 Haziran 2018 11:30

Yayınlanma Tarihi : 05.06.2018 - 11:01:33
Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun geleneksel iftar yemeklerinin 5’ncisi Siirt’te düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ın programına katılması nedeniyle planlanan uçuşuna yetişemeyen Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin’in bulunamadığı iftar yemeğinde Başkan Vekili Oktay Duymaz, As Başkan Zekeriya Tutar, yönetim kurulu üyeleri Zülküf Öztürk, Recep Temtek, Zafer Çoktan, Mustafa Öztürk ve Seyfullah Özdemir katılımcılarla bir araya geldi.

İftar öncesi federasyon kurulu üyeleri, Sancaklar Ortaokulunda düzenlenen tekvando etkinliğine katıldı. Daha sonra bir otelde, Tekvando Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Bilim ve Siirt Tekvando İl Temsilciliğince organize edilen programa, tekvando antrenörleri, sporcu ve aileleri, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Ahmet Muhtar Akıncı, Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Levent Obuz ve bazı kurum müdürleri katıldı.

Düzenlenen etkinlikte konuşan Türkiye Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Bilim Türkiye’nin taekwondoda geldiği noktayı anlattı. Siirt’te de taekwondoya son dönemde okullardan başlayarak spor salonlarında ilginin artığını aktaran Bilim, çocuk ve gençlerde bu alışkanlığı yaygınlaştırmak için daha fazla imkanlar sunulması gerektiğini, spora yönelen gençlerin diğer suçlara yönelmesinin önüne geçileceğini aktardı.

Türkiye Tekvando Federasyonu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Oktay Duymaz ise Siirt’te tekvandoya yaptığı katkılardan dolayı İş adamı ve Tekvando Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Bilim’e teşekkür etti.

Kur’an-ı Kerim okunmasıyla devam eden programda emekli din görevlisi Maksut Erden tarafından iftar duasının okunması ve fotoğraf çekilmesiyle sona erdi. Gecede Siirt ve çevre illerden gelen hakem, antrenör ve sporcularla il temsilcileri birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Siirt’teki iftar programına Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ın programına katılması nedeniyle yetişemeyen Türkiye Taekwondo Federasyonu Doç. Dr. Metin Şahin, yönetim kurulu üyeleriyle beraber Diyarbakır’da bulunan taekwondo ailesinin üyeleriyle sahurda bir araya geldi.    Etiket : ,

    DATMEDYA
    loader