TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

Konya Kick Boks Çalışmaları

Konya Kick Boks Çalışmaları

Yayınlanma Tarihi: 21 Nisan 2019 19:31

Kick Boks Konya da oldukça popüler spor dallarından bir tanesidir. Bilindiği üzere kurumsal kimlik ve kurumsallık açısından en başarılı mücadele sporlarından bir tanesi kick bokstur.

Kick Boks federasyon başkanımız Salim KAYICI beyefendinin özverili çalışmaları ve tüm kick boks camiasının buna uyum sağlamalası Türkiye Kick boksunu dünyada da iyi bir noktaya getirmiştir.

Konya da Kick Boks ve Sportif Başarı

Bu anlamda kick boks spor dalı için en gözde şehirlerden bir tanesi de Konya dır. Konya kick boksun federatif olmasından sonra bir çok dünya ve avrupa dereceli sporcular yetiştirmiş bir şehirdir. Bu sporcuların bir kısmı jübilelerini yapmış olasalarda bir kısmı halen ülkemizi dünya çapında ki maçlarda başarı ile temsil etmektedir.

Fakat üzerinde durmak istediğimiz konu kick boksun tabana inerek hayat boyu spor kapsamında icra edilen bir branş olması konusudur.

Konya Kick Boks

Bu anlamda spor salonlarının ve resmi çalışmaların başarıya yani dereceye odaklı olması belli yaştan sonra kick boks çalışmak isteyen sporcu ve sporcu adayları için şartları zorlamaktadır.

Sportif başarıyı hedefleyen antrenörler genç ve çocuk yaştaki sporculara odaklanmakta böylece orta yaş ve üstü insanlar kick boks yapma imkanı bulamamakta yada antrenörlerin ilgisini genç sporcular kadar çekmemektedir.

Bu eksikliğ fark eden Oğuz Ata Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörleri Abdülhamit TOPÇU ve Mustafa UYAR belli yaş üstü için Fitness ve genel sağlık amaçlı kick boks yapmak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.

Konya Kick Boks Özel Ders

Bu konu ile ilgili zaman zaman grup çalışmaları olsa da antrenmanın bireyselliği ilkesi belli yaş üzerinde daha çok önem arz etmektedir. İleriki yaşlarda ortaya çıkan yada çıkabilecek sağlık sorunları ve buna özel antrenman programının hazırlanmasının yanı sıra doktorlar ile irtibatlı yapılan çalışmalarda metabolizma yaşının gerilere gelmesi ile ilgili çalışmalar da gerçekleşmektedir.

Metropolleşen şehirlerde hareket kısıtlılığı bir takım sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına daha çok sebep olmaktadır. Yapılan araştırmalarda teknolojinin gelişmesi ve iş hayatının şartlarının değişmesi ile birlikte insan hareketliliğinin %60 azaldığı söylenmektedir. Bu durumda sağlık sorunlarının öncelikli sebeplerinden oluyor.

Siz de eğer konya da yaşıyor ve Kick Boks dersi almak istiyorsanız 0 541 322 99 39  numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

  Etiket : konya kick boks, kick boks konya, konyada kick boks çalışmaları,

  • MUSABAKA
  • SEMİNER
  • GENEL
  KÖŞE YAZARLARI

  ÇOK OKUNAN HABERLER

  DATMEDYA
  loader