TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

2019 HAKEM VİZE SEMİNERİ İSTANBUL’DA YAPILDI

2019 HAKEM VİZE SEMİNERİ İSTANBUL’DA YAPILDI

Yayınlanma Tarihi: 6 Ocak 2019 16:00

Türk karatesinde 2019 sezonu İstanbul’da açıldı. Hakemlerimizin tatamiye indiği sezonun ilk etkinliği olan Hakem Vize Semineri, Ataşehir’de bulunan Silence İstanbul Otel’de yapıldı. 4-6 Ocak tarihlerindeki seminerlere toplam 213 hakem katıldı. 

Dünya Karate Federasyonu Hakem Kurulu Başkanı Javier Escalante ile Genel Sekreter Robert Hamara, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl de Türk karate hakemleri ile buluştu. Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları nedeniyle değişen ve yenilenen kurallar, Escalante ve Hamara tarafından verilen seminerler ile dünyada ilk olarak Türk hakemlerine aktarıldı. 

Hakem Vize Semineri’nin ilk gününde bir konuşma yapan Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, yönetim olarak sadece sportif başarıyı hedeflemediklerini söyledi. 

Türk karatesine hizmet eden tüm paydaşların ülkemizi temsili noktasında başarılı olması yönünde çalışmalar yaptıklarını aktaran Başkan Esat Delihasan, “Öncelikle seminlere katılım gösteren tüm hakemlerimize teşekkür ediyorum. Sezonun açılışını sizler yapıyorsunuz. Sporun olmazsa olmazlarısınız ve bu noktada seviyenizi en yukarı taşımak için Federasyon olarak elimizden geleni yapmaya gayret gösteriyoruz. İlginiz, alakanız ve anlayışınız için teşekkür ediyorum” dedi. 

Başkan Esat Delihasan ayrıca, seminerlere katılım gösteren herkese başarı temennisinde bulunurken, “Ülkemizde hakemlere bakış açısını düşündüğümüzde sizlerle gurur duyduğunu belirtmeliyim. Hem yurt içindeki müsabakalarda hem de uluslararası platformda ülkemizi başarıyla temsil ediyorsunuz” ifadelerini kullandı. 

 

    Etiket : ,

    DATMEDYA
    loader