TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

ESAT DELİHASAN ÜÇÜNCÜ KEZ WKF YÖNETİMİ'NDE

ESAT DELİHASAN ÜÇÜNCÜ KEZ WKF YÖNETİMİ'NDE

Yayınlanma Tarihi: 5 Kasım 2018 21:30

Dünya Karate Federasyonu (WKF), 6-11 Kasım tarihleri arasında İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenecek 24. Dünya Büyükler Karate  Şampiyonası öncesi yeni Yönetim Kurulu’nu belirledi.

Merkez Otel’de gerçekeleşen kongrede, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, yapılan oylama sonunda üst üste üçüncü dönem de Dünya Karate Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevine seçildi.

Avrupa kıtası adayları arasında en çok oyu alan isim olan Başkan Esat Delihasan, 2022 yılına kadar bu görevi sürdürecek.

Avrupa kıtası adayları arasında en çok oyu alan isim olan Başkan Esat Delihasan, kongrenin ardından yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimiz günden itibaren uluslararası yönetimlerde de yer almak için başvuruda bulunduk. Avrupa Karate Federasyonu, Dünya Karate Federasyonu Yönetim Kurulu’na seçildim. Balkan Karate Federasyonu Yönetimi’ne girdim, Asbaşkanlığını yaptım, şu anda da başkanlık görevini yürütüyorum. Akdeniz Karate Federasyonları Birliği’nde Asbaşkanlık görevinin ardından ikincilik başkanlık görevine getirildim. Yönetimsel anlamda da Türkiye’nin bu noktalarda yer alması ve temsil edilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Tabii en çok oyu alarak bu görevlere seçilmek gurur veriyor. Bugün bir kez daha bu gururu yaşadım ve 2022’ye kadar Dünya Karate Federasyonu Yönetimi’nde yer alacağım” dedi.

 

    Etiket : ,

    DATMEDYA
    loader