TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

GENÇ ERKEK KATA TAKIMIMIZ AVRUPA İKİNCİSİ

GENÇ ERKEK KATA TAKIMIMIZ AVRUPA İKİNCİSİ

Yayınlanma Tarihi: 9 Şubat 2019 17:31

Danimarka'nın Aalborg kentinde devam eden 46. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası'nın ikinci gün akşam seansında şampiyonluk mücadelesi veren genç erkek kata takımımız, ikincilik ile şampiyonayı noktaladı.

Sabah seansında yapılan genç takım kata elemeleri sonunda Hüseyin Can Göksü, Ömer Berat Kaynar ve Enes Özdemir'den oluşan genç erkek kata milli takımımız, üstün performansı ile final biletini kaptı. Şampiyonluk mücadelesinde İspanya ile karşılaşan Milliler, rakibine kaybederek Avrupa ikinciliği ile şampiyonayı noktaladı.

Şule Azra Akbulut, Ayça Altınbaş ve Rumeysa Zurnacı’dan oluşan genç bayan kata milli takımımız ise üçüncülük mücadelesinde karşılaştığı Hırvatistan’a (Puan: 22.28 - 23.08) kaybederek Avrupa beşincisi oldu.

MADALYA SAYIMIZ 13 OLDU

Şampiyanın açılış gününde tarihi performanslarından birine imza atan Ümit Milli Takımımız, 5 altın, bir gümüş, 2 bronz madalya kazanmıştı. 

Bir gümüş, dört bronz madalya ile ikinci günü kapatan Ay-yıldızlı ekip, toplamda kazandığı madalya sayısını 13'e yükselterek genel klasman liderliğini sürdürdü. 

KAPANIŞ GÜNÜNDE 10 DALDA MADALYA DAĞITILACAK

Danimarka’nın Aalborg kentinde düzenlenen 46. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası, 10 Kasım Pazar günü sona erecek. 21 yaş altı kategorisi mücadelelerinin yapılacağı kapanış gününde 10 dalda madalya dağıtılacak.

10 Kasım Pazar günü mücadele edecek Milli karateciler:

Kumite 50kg: Gülsen Demirtürk
Kumite 55kg: Asena Pekmezoğlu
Kumite 61kg: Neşe Kıymet Diker
Kumite 68kg: Rabia Şentürk
Kumite +68kg: Eda Eltemur

Kumite 60kg: Ömer Faruk Ateş
Kumite 67kg: Muratcan Deniz
Kumite 75kg: Enes Bulut
Kumite 84kg: Samed Gök
Kumite +84kg: Bekir Kavak

    Etiket : ,

    DATMEDYA
    loader