TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

HASAN, DAMLA, HİRA NUR VE BURAK AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ

HASAN, DAMLA, HİRA NUR VE BURAK AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ

Yayınlanma Tarihi: 9 Şubat 2019 17:00

Gigantum Arena’nın ev sahipliği yaptığı şampiyonanın ikinci gününde gençler ferdi kumite ile takım kata kategorilerinde, toplam 11 dalda madalya dağıtıldı.

Aalborg kentindeki şampiyonada ikinci günün ilk madalyası, genç kumite 55 kiloda Burak Özdemir’den geldi. Repesaj finalinde Gabriel Alexandru Anghel ile karşılaşan Milli karateci, 6-0 kazanarak bu kategoride üst üste ikinci kez Avrupa üçüncülüğü kürsüsüne çıktı.

2018 Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil eden gençler dünya ikincisi Damla Ocak, Avrupa Şampiyonası’nda ilk madalyasını Aalborg’da kazandı. Repesaj finalinde Fransız Amelie Grun ile karşılaşan Milli karateci, normal süresi 3-3 biten müsabakada ilk puanı alan taraf olduğu için galip geldi ve Avrupa üçüncüsü oldu.

Genç erkekler kumite 76 kilonun son Avrupa Şampiyonu olarak mücadele eden Hasan Arslan, Danimarka’da madalya rengini bronz yaptı. Slovak Zdenko Vanka’yı 3-0 mağlup etti.

Danimarka’daki Avrupa Şampiyonası’nda kariyerinin zirvesine çıkan bir diğer sporcumuz genç bayanlar kumite +59 kiloda Hira Nur Kasatura oldu. Milli karateci, Avrupa üçüncülüğü mücadelesinde Bosnalı Stefani Kresic’i 3-0 yenmeyi başardı.

ERKEK TAKIM FİNALDE

Sabah seansında yapılan genç takım kata elemeleri sonunda Hüseyin Can Göksü, Ömer Berat Kaynar ve Enes Özdemir'den oluşan genç erkek kata milli takımımız, üstün performansı neticesinde final biletini kaptı. Milliler, Türkiye saati ile 20:30’da İspanya karşısında final mücadelesi verecek.

Şule Azra Akbulut, Ayça Altınbaş ve Rumeysa Zurnacı’dan oluşan genç bayan kata milli takımımız, üçüncülük mücadelesinde karşılaştığı Hırvatistan’a (22.28 - 23.08) kaybederek Avrupa beşinciliği ile şampiyonayı noktaladı.

    Etiket : ,

    DATMEDYA
    loader