TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

MİLLİ TAKIMIMIZ GUADALAJARA VE DUBAİ'DE

MİLLİ TAKIMIMIZ GUADALAJARA VE DUBAİ'DE

Yayınlanma Tarihi: 8 Şubat 2018 19:30

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları kota müsabakalarının başlayacağı bu yıl içinde hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdüren Büyükler Karate Milli Takımı, şubat ayında iki büyük organizasyonda mücadele verecek. Ay-yıldızlı ekip, Dünya Karate Federasyonu’nun (WKF) önemli turnuvaları arasında yer alan Karate 1 kapsamında, A Serisi’nde Guadalajara ve Premier Lig’de de Dubai etabında tatamiye çıkacak.

Karate 1 A Serisi’nde sezonun ilk etabı, 9-11 Şubat tarihlerinde İspanya’nın Guadalajara kentinde yapılacak müsabakalarla start alacak. Paris’te başlayan Karate 1 Premier Lig’in ikinci etabı ise 16-18 Şubat tarihlerinde Dubai’de düzenlenecek.

Dünya Karate Federasyonu (WKF), İspanya’daki A Serisi etabına 82 ülkeden 1354 karatecinin katılacağını, Dubai’deki Premier Lig etabına ise şu ana kadar 73 ülkeden 625 karatecinin kayıt yaptırdığını açıkladı.

DELİHASAN: KOTA MÜSABAKALARINA HAZIRLANIYORUZ

Büyükler Karate Milli Takımı Teknik Direktörü Murat Delihasan, her iki organizasyonda da tam kadro mücadele edeceklerini belirterek, “Dünyanın en iyi karatecilerinin katılım gösterdiği organizasyonlar, Milli takımımızın hazırlık turnuvaları arasında yer alıyor. Sporcularımızın büyük çoğunluğu kendi kilolarında şu an dünya sıralamasında ilk 10 içerisinde yer alıyor. Hazırlık turnuvası olarak gördüğümüz bu müsabakalarda takımımızın form grafiğini yükseltirken rakiplerimizi de analiz etme imkânı buluyoruz. İspanya’daki A Serisi etabından sonra yapacağımız hazırlık kampının ardından Dubai’ye gideceğiz ve Premier Lig etabına katılacağız. Sonrasında İstanbul’a dönerek Fas ve Hollanda’da düzenlenecek Karate 1 Premier Lig etapları için hazırlıklarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Büyükler Karate Milli Takımı’nın genel bir hazırlık döneminden geçtiğini vurgulayan Teknik Direktör Murat Delihasan, “Sporcularımızın dayanıklılıklarını artıracak kuvvet çalışmaları yaptık. Takımımız şu an tam anlamıyla hazır değil. Bu hazırlık müsabakalarında takımımızın formunu yükselterek 10-13 Mayıs’ta Sırbistan’da yapılacak Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası’nda başarılı olmak ve Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları kota müsabakalarına hazır bir şekilde başlamak istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Mücadele edecek Milli karateciler:

ERKEKLER
Kata – Mehmet Yakan, Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş, Kutluhan Duran, Gökay İlgezdi

60kg – Aykut Kaya, Eray Şamdan
67kg – Ömer Kemaloğlu, Burak Uygur
75kg – Serkan Yağcı, Erman Eltemur, Necati Pınarbaşı, Fatih Şen
84kg – Gökhan Gündüz, Uğur Aktaş, Emre Cevahir
+84kg – Enes Erkan, Alparslan Yamanoğlu, Rıdvan Kaptan
Erkek Takım Kata – Emre Vefa Göktaş, Kutluhan Duran, Gökay İlgezdi 

KADINLAR
Ferdi Kata – Dilara Eltemur, Rabia Küsmüş, Gizem Sofuoğlu,
50kg – Serap Özçelik Arapoğlu, Büşra Tosun, Umay Uygur
55kg – Tuba Yakan, Asena Pekmezoğlu
61kg – Merve Çoban, Hilal Nur Punar
68kg – Merve Baltay, Hafsa Şeyda Burucu
+68kg – Eda Eltemur, Meltem Hocaoğlu
Kadın Takım Kata – Dilara Eltemur, Rabia Küsmüş, Gizem Sofuoğlu

 

    Etiket : ,

    DATMEDYA
    loader