TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

SERAP ÖZÇELİK ARAPOĞLU DİYARBAKIRLI GENÇLERLE BULUŞTU

SERAP ÖZÇELİK ARAPOĞLU DİYARBAKIRLI GENÇLERLE BULUŞTU

Yayınlanma Tarihi: 5 Ekim 2018 10:00

Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Karateci Serap Özçelik Arapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın "Şampiyonların İzinde" programı kapsamında Diyarbakır'da sporcularla buluştu.

Moderatörlüğünü spiker Ersün Düzen'in yaptığı Merkez Yenişehir ilçesindeki Köşkler Kapalı Spor Salonu'nda genç sporcularla bir araya gelen Serap Özçelik Arapoğlu, deneyimlerini paylaşırken, soruları cevapladı ve gençlerle antrenman yaptı.

Milli karateci, genç sporcularla bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "İnşallah buradaki çocuklar ellerinden gelen her şeyin en iyisini yaparlar. İstedikleri yerlere gelirler. Çünkü gerçekten gelişmiş bir şehir. Bunu yapabilecek imkanları var" ifadelerini kullandı.

Arkadaşının tavsiyesi üzerine spora başladığı ve çok çalıştığını belirten Serap, genç sporculara bıkmadan, yılmadan, yorulmadan çalışmalarını tavsiye etti.

Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir ise sporcuların çocuklara rol model olmaları ve deneyimlerini anlatmak için kente geldiğini söyledi. Diyarbakır'da yetenekli sporcuların olduğunu anlatan Demir, "Serap Özçelik Arapoğlu ve nice dünya şampiyonu olmuş sporcularımız gibi Dünya ve Avrupa şampiyonu olabilecek yetenekli çocuklarımız var. İnşallah bu anlamda sporcular yetiştireceğiz. Diyarbakır'ın böyle bir potansiyeli mevcut" diye konuştu.

Programa katılan sporculardan 15 yaşındaki Servet Tekdoğan, 9 yaşından beri karate yaptığını belirterek, "Serap Özçelik Arapoğlu'nu dinlediğimde insanın birçok şeyi başarabileceğini anladım. Gelecekte ülkemi temsil etmek istiyorum" yorumunu yaptı.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

    Etiket : ,

    DATMEDYA
    loader