TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

SERAP ÖZÇELİK ARAPOĞLU FİNAL'DE!

SERAP ÖZÇELİK ARAPOĞLU FİNAL'DE!

Yayınlanma Tarihi: 7 Kasım 2018 20:00

İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenen 24. Dünya Karate Şampiyonası’nda ikinci gün müsabakaları tamamlandı. Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları yolunda en yüksek kota puanını veren organizasyonun ikinci gününde Serap Özçelik Arapoğlu kumite 50 kiloda kariyerinin ikinci finaline yükselirken, Merve Çoban da kumite 61 kiloda dünya üçüncülüğü maçına çıkmaya hak kazandı.

Wizink Center’daki müsabakaların ikinci gününde kadınlar kumite 50, 55 ve 61 kilo, erkekler kumitede de ise 60, 67 ve 75 kiloda elemele müsabakaları yapıldı.

Kumite 50 kiloda ülkemizi temsil eden Serap Özçelik Arapoğlu, Dünya Şampiyonu olduğu 2014 yılının ardından ikinci kez adını finale yazdırdı. Yarı final mücadelesinde Rus Tatiana Rybalchenko karşısında ilk dakika içerisinde 1-0 geriye düşen Milli karateci, etkili performansı neticesinde üst üste aldığı puanlarla sonuca gitti ve 3-1 kazandı.

Kariyerinde dört Avrupa şampiyonluğu da bulunan Serap, 10 Kasım Cumartesi günü, Türkiye saati ile 20:34’te yapılacak final mücadelesinde Japon Miho Miyahara ile karşılaşacak.

DÖRT İSİM VEDA ETTİ

Şampiyonanın ikinci gününde yarışan Türk karatecilerden, kumite 60 kiloda Eray Şamdan, 67 kiloda Burak Uygur, 75 kiloda Erman Eltemur ile 55 kiloda Tuba Yakan elemelerde şampiyonaya veda etti.

TAKIM MÜSABAKALARI BAŞLIYOR

İspanya’nın başkenti Madrid’de devam eden 24. Dünya Karate Şampiyonası’nda 8 Kasım Perşembe günü, takım kata ve kumite ile para-karate müsabakaları yapılacak.

Türkiye saati ile 12:00’de başlayacak elemelerin ardından saat 21:00’de resmi açılış seremonisi gerçekleştirilecek.

MADALYA MÜSABAKALARI CUMARTESİ GÜNÜ

24. Dünya Karate Şampiyonası’nda bireysel dalda yapılacak madalya mücadeleleri, 10 Kasım Cumartesi günü, Türkiye saati ile 12:00’de başlayacak.

Milli karatecilerimizin müsabaka saatleri ve rakipleri şu şekilde:

Final- Serap Özçelik Arapoğlu – Miho Miyahara (Japonya) 20:34
3.’lük Maçı - Ali Sofuoğlu – Antonio Diaz (Venezuela) – 17:45
3.’lük Maçı - Uğur Aktaş – Anton Isakau (Belarus) – 12:45
3.’lük Maçı - Alparslan Yamanoğlu - Alexander Pshenitsyn (Rusya) – 12:15

    Etiket : ,

    DATMEDYA
    loader