TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

"TÜRK BOKSUNU EL BİRLİĞİYLE DAHA GÜZEL GÜNLERE TAŞIYACAĞIZ!"

Yayınlanma Tarihi: 12 Ocak 2018 15:30

"TÜRK BOKSUNU EL BİRLİĞİYLE DAHA GÜZEL GÜNLERE TAŞIYACAĞIZ!"

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Boks İl Temsilcileri ve Boksun Efsaneleri ile buluşmasında ülkemiz boksu için çok önemli adımların birlikte atılacağını belirterek, “Türk boksunu el birliğiyle daha güzel günlere taşıyacağız.” ifadesini kullandı.

Başkan Gözgeç ve Türkiye Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Hakkı Gül, Atilla Alatepe, Remzi Yılmaz, Recep Çınar, Arif Çelik ve Durali Akpınar, Antalya’da gerçekleştirilen toplantıda il temsilcileri ve boksun efsane isimleriyle bir araya geldi.Yönetim olarak her geçen gün daha iyi işlere imza atabilmek adına önemli atılımlar gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Gözgeç, “Bizim yaptığımız işlerde temel yaklaşımımız boksun hep daha ileriye gitmesi. Bugün biz yaparız, yarın bir başkası gelir bu güzel işleri devam ettirir. Bu salondaki herkesin ortak amacı hep birlikte başarı dolu bir geleceğe ulaşmak.” dedi.“Türkiye Boks Ligi güzel değişimlere vesile olacak”

Bu yılın Şubat ayında Türkiye Boks Ligi’ni başlatacaklarının altını çizen Başkan Gözgeç, şöyle devam etti:

“Ligi ilk etapta deplasmanlı düşündük. Ancak ilk kez uygulayacağımız bir şey olduğu için hem yorucu hem de gereğinden fazla masraflı bir yapı istemedik. İlk etapta 15 günde bir maç takvimi planlıyoruz. Bu sayede de hem sporcularımız, hem antrenörlerimiz hem de hakemlerimiz sürekli formda olacak. Bizler de boksun bu temel taşlarını daha sık gözlem altında tutabilmiş olacağız. Ligin isim hakkını bizlere her zaman büyük destek veren Spor Toto teşkilatına vereceğiz. Bir süre sonra lige katılan takımların gelirleri de artmış olacak. Yan gelip yatmak yerine maddi ve manevi anlamda bize külfet olacak bir işin altına giriyoruz. Ama inanıyoruz ki sizlerin de desteğiyle bu işlerin de üstesinden başarıyla geleceğiz. Amacımız 2020 olimpiyatları hedefimize her geçen gün daha emin adımlarla yaklaşmak.”

Başkan Gözgeç’in konuşmasının ardından Yönetim Kurulu Üyeleri, Boks İl Temsilcileri ve toplantıya katılan boksun efsaneler, sırayla kendilerini tanıtarak boksun gelişimi için düşüncelerini paylaştılar.

    Etiket : ,

    DATMEDYA
    loader