TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

Muay Thai Vize Seminerleri

Muay Thai Vize Seminerleri

Yayınlanma Tarihi: 13 Aralık 2014 14:52

Federasyonumuz 2015 Yılında görevlendirilecek hakem ve antrenörler için Eğitim ve Altyapı programı kapsamında 19-21 Aralık 2014 tarihinde Antalya’da Antrenör/Hakem Eğitim Gelişim Vize ve Hakem Terfi Seminerleri programı yapılmıştı.

Seminerler tek bir merkezde kapsamlı olarak yapılacaktır; Halk Eğitim Merkezi Modül programları ve kendi spor kulüpleri dahil kulüplerde, illerinde, bölgelerinde, ulusal ve uluslararası alanda resmi ve özel faaliyetlerde görev yapacak antrenörler ve hakemleri kapsayacak şekilde 2,5 günlük Eğitim Gelişim Vize ve Terfi Seminerleri yapılacaktır.

Antrenörlere Seminerde; Teorik, Pratik, Teknik-Taktik, Özel Genel Antrenman bilgisi, Spor Sağlığı, Sporda Sakatlıkların önlenmesi, Sporda Yönetim ve Davranış Bilgisi, Sporda Yönetim Organizasyon,  Sporda Pazarlama ve Sponsorluk bilgisi dersleri işlenecektir. 

Hakemlere; İFMA-Muaythai Hakemliği genel bilgileri, Hakem Talimatlarındaki yapılan değişiklikler, WMC-Muaythai  Hakemliği genel bilgileri, Genel- Oyun Kuralları, Muaythai Müsabaka yönetmeliği, İFMA-WMC Muaythai Desisyon Doldurma Anlatımı, Muaythai saymalar, ikaz ve cezalandırmalar, sistem, yönetim, Organizasyon Bilgisi dersleri işlenecektir.               

''19 Aralık 2014 Tarihinde İlk gün Saat 17.00 ile 21.00 arası ve akreditasyon kayıtlar  20-21 Aralık 2014 Tarihinde iki gün sürecek seminerler antrenörlere ayrı salonda hakemlere ayrı salonda eğitim programı yapılacaktır. Teorik derslerin dışında pratik antrenman veya sosyal aktivitelere ayrılacaktır, Yapılacak kamp eğitim ve seminer sonunda sınav yapılacak olup sınavı geçenlere vize verilecek sınavı geçemeyenlere ve filli katılmayanlara kesinlikle vize verilmeyecektir.''

Antrenörler; Muaythai Federasyonunca 11. khan 1. kademe yardımcı antrenör veya 2.3.4.5 kademe 12. 13. 14. 15. khan ‘’antrenör, kıdemli antrenör, baş antrenör, teknik direktör diplomasına sahip kişiler 2015 yılında Halk Eğitim Merkezi Modül programları ve kendi spor kulüpleri dahil kulüplerde, illerinde, bölgelerinde, ulusal ve uluslararası alanda resmi ve özel faaliyetlerde görev almak, khan sınavlarında komisyonunda yer alabilmek, açılacak antrenör kurslarında terfi için kurslara katılabilmek için bu seminere katılmak zorundalar. 

Hakemler ise; 2015 Faaliyetlerinde görev almak isteyen aday, bölge, ulusal, uluslararası kurullarda görev yapanlar dahil tüm hakemler, katılmak zorundadır, aday’dan ile, il’den bölge’ye, bölge’den ulusal’a ve ilerde uluslararası düzeye  terfi edecek hakemlerin katılması gereklidir.

19-21 Aralık 2014 tarihlerinde Antalya’da 5 Yıldızlı Deluxe Club Hotel Sera (Her şey dahil) 3 gündüz iki gece konaklamalı yapılacaktır, Otel konaklama yeme içme bedelleri Federasyon tarafından ödenecektir, katılımcılara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Otele girişler 19 Aralık 2014 tarihinde öğlen yapılacak olup 21 Aralık 2014 tarihinde akşam çıkılacaktır. Konaklamalar ikili üçlü odalarda olacaktır, Erken veya geç çıkışlarda günlük 75 TL ücret uygulanır, tek kişilik odalar yüzde 50 fark uygulanır fark kişi tarafından ödenecektir.
 
Federasyonumuz Yönetim Kurulunun 19 Ekim 2014 tarihinde aldığı karar gereğince 2014 Yılı antrenör eğitim gelişim, hakem eğitim gelişim ve vize ve terfi seminerleri katılım bedellerinin 250 (iki yüz elli) TL olarak belirlenmiştir. Antrenör aynı zamanda hakem olan katılımcılar ya hakem yada antrenörlüğü seçmek mecburiyetindedir, antrenörün hakemlik, hakemin antrenörlük yapmasına müsaade edilmeyecektir, ancak antrenör kademe veya hakem terfilerinde katılabilmek için ikisinin vizesini almak zorundadır. Hem antrenör hem hakem vizesi alacaklar 400 (dört yüz) TL katılım bedeli ödeyeceklerdir
  
Merkezi seminer dışında bölgesel veya il seminer yapılmayacaktır, bu sebeple tüm antrenör ve hakemlerin seminere katılması gereklidir, seminer tarihlerinde yatak istirahatlı hasta raporlu, olanlar ile resmi veya kurumsal özel sektörde seminer gününde görevinden dolayı izin alamamış kişiler için bir defaya mahsus ek telefi semineri aynı yerde ileri bir tarihte yapılabilecektir. 
 
Haricinde Fiilen seminere katılmayan antrenör ve hakemlere resmi ve özel kulüp, il, bölge, ulusal ve uluslararası faaliyetlerin hiç birinde görev verilmeyecektir. Terfiler yapılmayacak, antrenör kademe yükseltme kurslarında, khan derece sınavlarında komisyon üyesi veya başkanı olarak da görev verilmeyeceği gibi Milli Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Merkezleri Muaythai modüllerinde de görev yapamayacaklardır. 
 
Muafiyet; bir yılını henüz doldurmamış hakem ve antrenörler vizeden muaftır ancak süreleri dolduğunda terfi edebilmek için seminere girmeleri tavsiye edilir. Genel Eğitim Koordinatörü, Merkez Hakem Üst Kurulu başkanı, Amatör ve profesyonel hakem kurulu başkanları, Teknik İstişare kurulu başkanı, seminerde görevlendirilen eğitimci/yönetici personel görevlerini fiilen yapmaları halinde vize ücretinden muaftır.

Engelli hakemler; Seminer ücretinden ve vizeden muaftırlar, göreve çağrıldıkları müsabakalar öncesi gerekli bilgi ve dokümanlara ilgili hakem kurullarınca temin edilerek engelli hakemlerin gelişimleri sağlanacaktır. Öğrenciler; yaşı ne olursa olsun Üniversite okumakta olan öğrenci (Açık öğretim dahil) hakemler antrenörler %50 indirimli öderler. Öğrenci hakemler antrenörler ilgili kurumdan öğrenci belgesinin aslını getirmek ibraz etmek zorundalar, kimlik belgesi kabul edilmeyecektir. Geri kalan tüm antrenör ve hakemler vize ve ücretinine tabidirller. 

''Seminer bitiminde il müdürlüklerine liste gönderilecek ve online kontrol için tüm vize almış antrenör, hakemler web sitesinde (www.muaythai.gov.tr ) yayınlanacaktır. Vize almamış antrenör ve hakemler il müdürlüğü tarafından görevlendirilmeyecektir, sehven görevlendirilse dahi federasyonumuzca harcırah ödenmeyecektir. Görevlendiren hakkında idari işlem yapılacaktır''. 
 
2015 yılı Antrenör ve Hakem Eğitim, Gelişim vize ve terfi katılım ücretleri aşağıdaki şekilde federasyonun hesabına ödenecektir.

250 (İki Yüz elli) TL Seminer ücretleri seminer gününden önce federasyonun hesabına banka yolu ile ödenmiş olmalıdır, elden para alınmayacaktır.
 
Katılım Şartları: 
1-Nüfus cüzdanı fotokopisi,
2-1 adet fotoğraf, 
3-Hakemlik veya Antrenörlük kimlik veya diploma fotokopisi,
4-Muay Thai 2015 gelişim semineri ücreti makbuz veya dekont, 
5-Federasyon tarafından düzenlenmiş katılım formu. www.muaythai.gov.tr alınabilir.
 
Federasyon Hesap No: 
Türkiye Garanti Bankası Anafartalar Şubesi-Ankara
Özel Gelirler IBAN Hesabı : 
TR98 0006 2000 7110 0006 2990 44                                                             
 
EKİ   :
1-Ders Programı
 
Antrenör Gelişim ve Vize  Semineri Ders Programı
 
19 Aralık 2014  Otele Giriş ve Kayıtlar 
-Otele Yerleşme  12.00 den sonra, 
-Kayıtlar Dosya   17.00-21.00 
-Genel İstişare Toplantısı 21.00-22.00

20 Aralık 2014  Saat  09.00-19.00 (Teorik): 
-Muaythai Antrenörlük genel bilgileri 
-Görev ve Sorumluluk 
-Genel Antrenman Bilgisi 
-Sporcu Sağlığı ve Doping 
-Oyun Kuralları 
-Özel Antrenman Bilgisi, Kural, Kategoriler Bilgisi 
-Yönetim ve Organizasyon, Pazarlama, Sponsorluk  
                        
21 Aralık 2014  Saat  10.00-16.00 (Pratik):
-Genel Isınma ve Doğru Esneme Teknikleri        
-Sporcu Müsabaka öncesi   
-Muaythai Eğitim Metotları 
-Teknik, Taktik Muaythai Ring  Müsabaka Kuraları Pratik                         
-Doğru Teknik ve Sonuç Pratik
-Muaythai Antrenörlük Genel Bilgiler                                                         
Not 1: Gelişim seminerine katılan antrenörler pratik semineri Muaythai şort ve üzerine tişört ile uygulayacaklardır. Muaythai kıyafeti dışında, Eşofman veya elbise ile seminere alınmayacaklar, Yanlarında eldiven, ayaklık vs ihtiyaç duyacakları malzemeleri getirmelidirler. 
 
Hakem Gelişim Vize  ve Terfi Seminerleri Ders Programı
 
19 Aralık 2014  Otele Giriş ve Kayıtlar 
-Otele Yerleşme  12.00 den sonra, 
-Kayıtlar Dosya   17.00-21.00 
-Genel İstişare Toplantısı 21.00-22.00

20 Aralık 2014  Saat  09.00-19.00 (Teorik): 
-İFMA-Muaythai Hakemliği genel bilgileri   
-Hakem Talimatlarındaki yapılan değişiklikler     
-WMC-Profesyonel Muaythai  Hakemliği genel bilgileri  
-Genel- Oyun Kuralları, Muaythai Müsabaka yönetmeliği
-İFMA-WMC Muaythai Desisyon Doldurma Anlatımı  
-Muaythai saymalar, ikaz ve cezalandırmala, sistem  
-Yönetim, Organizasyon Bilgisi

21 Aralık 2014  Saat 10.00- 16.00 (Pratik) :
-Muaythai hakemliği eğitim sistemi, terfi ve yükselmeler 
-Yönetim, Görev, Sorumluluk NLP 
-İFMA Hakem Kursları ve Müfredatı ders işleme,  
-Muaythai ring içerisinde uygulamalı eğitim   
-Aday, Bölge, Ulusal hakemlere Vize ve Terfi Sınavı
-MHÜK- AMHK, PHK İstişare Toplantıları  
Not 2: Gelişim seminerine katılan hakemler Muaythai hakemlik kıyafeti ile katılacaktır. Başka kıyafet kabul edilmeyecektir. 

Antrenör Ders Planı

Hakem Ders Planı

Federasyon Üst Yazısı

 

 

  Etiket : Muay THAİ Gelişim Seminerleri, Muay Thai vize, Muay Thai, Muay Thai Sınavları Muay Thai Seminer yer ve tarih,

  • MUSABAKA
  • SEMİNER
  • GENEL
  KÖŞE YAZARLARI

  ÇOK OKUNAN HABERLER

  DATMEDYA
  loader