TRT Haber Haberler

Sitene Ekle Haber Gönder

Kimono Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

Wushu Vize Semineri

Wushu Vize Semineri

Yayınlanma Tarihi: 12 Aralık 2014 19:03

Wushu Eğitim, Gelişim, Vize ve Terfi Semineri 
Federasyonumuz 2015 Yılında görevlendirilecek hakem ve antrenörler için Eğitim ve Altyapı programı kapsamında 19-20-21 Aralık 2014 tarihinde Ankara’da Eğitim Gelişim Vize ve Terfi Seminerleri programı yapılacaktır.
Seminer; Teorik, Pratik, Teknik-Taktik, Genel Antrenman Bilimi, Özel Antrenman Bilgisi, Spor Sağlığı, Spor Psikolojisi, Sporda Yönetim ve Davranış Bilgisi, Sporda Yönetim Organizasyon, ve Sponsorluk bilgisi dersleri işlenecektir.   
 
Seminer tek bir merkezde kapsamlı olarak vize alacak Aday, Bölge, Ulusal, Uluslararası tüm hakemler,  Aday’dan Bölge’ye, Bölge’den Ulusal’a ve ilerde uluslararası düzeye  terfi edecek Hakemler, Kulüplerde, İllerinde, Bölgelerinde, Ulusal ve Uluslararası alanda görev yapacak Antrenör ve Hakemleri kapsayacak şekilde 2 günlük Eğitim Gelişim Vize ve Terfi Seminerleri yapılacaktır.
 
İki gün sürecek seminerler antrenörlere ayrı salonda hakemlere ayrı salonda eğitim programı yapılacaktır. Teorik derslerin dışında pratik antrenman veya sosyal aktivitelere ayrılacaktır, Yapılacak kamp eğitim ve seminer sonunda sınav yapılacak olup sınavı geçenlere vize verilecek sınavı geçemeyenlere ve filli katılmayanlara kesinlikle vize verilmeyecektir. 
 
Antrenörler; Wushu Federasyonunca 1. Duan 1. kademe yardımcı antrenör veya 2.3.4.5 kademe 2-3-4-5 Duan ‘’antrenör, kıdemli antrenör, baş antrenör, teknik direktör diplomasına sahip kişiler 2015 yılı Kulüplerde, İllerinde, Bölgelerinde, Ulusal ve Uluslararası alanda ve Federasyon resmi, özel gala organizasyonları dahil faaliyetlerinde görev almak, Duan sınavlarında komisyonunda yer alabilmek, Milli Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Müdürlükleri Modül programı çalıştırabilmek,  açılacak antrenör kurslarında terfi için kurslara katılabilmek için bu seminere katılmak zorundadırlar.
 
Hakemler ise; Aday’dan Bölge’ye, Bölge’den Ulusal’a ilerde uluslararası terfi edecek Hakemler, kulüpler, bölge, ulusal ve uluslararası faaliyetlerde görev alacak aday, bölge, ulusal ve uluslararası tüm hakemler katılmak zorundadır. Seminere katılmayan ve vize alamayanlara 2015 yılında görev alamayacaklardır.
 
19-20-21 Aralık 2014 tarihlerinde Ankara’da 4 Yıldızlı Hotel Akyüz (Her şey dahil) 3 gündüz 2 gece konaklamalı yapılacaktır, Otel konaklama yeme içme bedelleri Federasyon tarafından ödenecektir, katılımcılara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Otele girişler 19 Aralık  2014 tarihinde Öğleden sonra yapılacak olup 21 Aralık 2014 tarihinde Öğlen saat=12:00 çıkılacaktır. Konaklamalar ikili üçlü odalarda olacaktır, Erken veya geç çıkışlarda günlük 75 TL ücret uygulanır, tek kişilik odalar yüzde 50 fark uygulanır fark kişi tarafından Otel’e ödenir.
Federasyonumuz Yönetim Kurulunun 01 Aralık 2014 tarihinde aldığı karar gereğince 2015 Yılı antrenör eğitim gelişim, hakem eğitim gelişim ve vize ve terfi seminerleri katılım bedellerinin 300 (Üç Yüz) TL olarak sabitlenmiştir.
 
 
Merkezi seminer dışında bölgesel veya telafi seminerlerinin faaliyetlerin yoğunluğundan yapılması mümkün görünmemektedir, bu sebeple tüm antrenör ve hakemlerin seminere katılması gerekmektedir.
Fiilen seminere katılmayan antrenör ve hakemlere resmi özel kulüp, il, bölge, ulusal ve uluslararası faaliyetlerin hiç birinde görev verilmeyecektir. Terfi, antrenör kademe yükseltme kurslarında, Duan derece sınavlarında komisyon üyesi veya başkanı olarak da görev verilmeyeceği gibi Milli Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Merkezleri Wushu modüllerinde de görev yapamayacaklardır.
    
Seminer bitiminde il müdürlüklerine liste gönderilecek ve online kontrol için tüm vize almış antrenör, hakemler web sitesinde (www.twf.gov.tr ) yayınlanacaktır. Vize almamış antrenör ve hakemler il müdürlüğü tarafından görevlendirilmeyecektir, sehven görevlendirilse dahi federasyonumuzca harcırah ödenmeyecektir. Görevlendiren hakkında idari işlem yapılacaktır.
2015 yılı Antrenör ve Hakem Eğitim, Gelişim vize ve terfi katılım ücretleri aşağıdaki şekilde federasyonun hesabına ödenecektir.
300 (Üç Yüz) TL Seminer ücretleri seminer gününden önce ödenmiş olmalıdır, Seminer ücretini ödemeden seminere katılı namaz, girişte otele kabul edilemez.  Seminer sonrasında ödeme kabul edilemeyecek olup elden de para alınmayacaktır. 
Katılım Şartları: 
1-Nüfus cüzdanı fotokopisi,
2- 2 adet fotoğraf, 
3-Hakemlik veya Antrenörlük kimlik veya diploma fotokopisi,
4-Wushu 2015 gelişim semineri ücreti makbuz veya dekont, 
5-Federasyon tarafından düzenlenmiş katılım formu. www.twf.gov.tr alınabilir.
Federasyon Hesap No: 
Türkiye Garanti Bankası Anafartalar Şubesi-Ankara
Özel Gelirler IBAN Hesabı : 
Hesap No : 711-6299022 TL

Hesap IBAN : TR13 0006 2000 7110 0006 2990 22 TL EKİ   :
1-Ders Programı
Antrenör Gelişim ve Vize  Semineri Ders Programı
19 Aralık 2014  Saat  15:00-19:00 (Teorik): 
-Kayıtlar Dosya 
-Antrenörlük, 
-Görev ve sorumluluk,          
-Genel Antrenman Bilgisi, 
-Özel Antrenman bilgisi, 
-Eğitim metotları, 
-Sporcu Sağlığı, 
-Sporcu Pisklojosi                                                                              
-Sporcu Eğitimde, Hazırlık devresi ve sonrası, 
-Doğru teknik ve sonuç                                                                     
-İleri derece antrenman sistemi
 
20 Aralık 2014  Saat  10:00-15:00 (Pratik):
-Germe Isınma ve doğru esneme teknikleri, 
-Alt limit üst limit ve sürantrenman bilgisi, 
-Özel Antrenman teknikleri-Wushu
-Darbe yastığı, torba, ve detaylı antrenman bilgisi, 
-Ring, yarışma organizasyon kural kaideler, kategoriler bilgisi,
-Doping ve yasaklı içecekler bilgisi
-16:30 da Mamak Kapalı Spor Salonunda Wushu Gala Gecesine katılım
Not 1: Gelişim seminerine katılan antrenörler pratik semineri Sanda şort ve üzerine tişört veya Tao elbisesi ile uygulayacaklardır. elbise ile seminere alınmayacaklar, Yanlarında eldiven, vs ihtiyaç duyacakları malzemeleri getirmelidirler.
21 Ocak 2014 Saat 08.00- 10.00 Kahvaltı, Temenniler, Vedalaşma
12:00 Otelden ayrılış Hakem Gelişim Vize  ve Terfi Seminerleri Ders Programı
19 Aralık 2014 Saat 16:00 – 19.00 (Teorik): 
- Tanışma ve Kayıtlar
-Hakemlik, Amatör /Profesyonel 
-Oyun Kuralları 
-Gereklikler, 
-Talimatlar ve genel kurallar, IWUF - EWUF 
-Geçerli puanlama ve yasaklar, 

20 Aralık 2014 Saat 10.00- 15.00 (Pratik) :
-Teknik çalışmalar, eşleştirme, kura ve sonuçlandırma. 
-Ring ve hakimiyet, kontrol,                                                                       
-Doping ve Tartı kuralları bilgisi
-Pratik hakemlik,
-16:30 da Mamak Kapalı Spor Salonunda Wushu Gala Gecesine katılım 21 Ocak 2014 Saat 08.00- 10.00 Kahvaltı, Temenniler, Vedalaşma
12:00 Otelden ayrılış

2014 Yılında Ocak ayı itibaren Wushu 1. Kademe Antrenörlüğe katılmış yardımcı antrenörlerimiz vize terfi sınavından muaf sayılırlar. 2014 Yılında Aday Hakemliğe giren hakemlerimiz vizeden muafdırlar.
Katılımcılarımızdan gelen yoğun talep üzerine hem Antrenörlüğe hem de Hakemliğe katılmak isteyenler için vize ücreti ortak görüşte toplam 400 TL olarak belirlenmiş olup dosyalarını 2 ayrı dosya olarak hazırlamaları ve tek dekont (400 TL) ödelerinin açıklama bölümünde belirterek fotokopisini diğer dosya da bulundurmaları gerekmektedir.


 

  Etiket : Wushu Eğitim, Wushu Vize, Wushu Gelişim, Wushu Seminer, Wushu, Wushu duyuruları,

  • MUSABAKA
  • SEMİNER
  • GENEL
  KÖŞE YAZARLARI

  ÇOK OKUNAN HABERLER

  DATMEDYA
  loader